Loading…

Ballafaqimi i pretendentëve, sot super sfida Gjilani – Ballkani

  • 27/09/2020 | 09:16

Ballafaqimi i pretendentëve, sot super sfida Gjilani – Ballkani

Ndeshje për të mos u humbur në Gjilan! Skuadra me të njëjtin emër është nikoqire e Ballkanit sot në kryendeshjen e xhiros së tretë.


Bardhekuqët dhe portokallezinjtë zhvillojnë një prej ndeshjeve më të rëndësishme të kampionatit, ku fitorja vlen shumë sepse dy ekipet luftojnë për titull këtë edicion, përcjellë Gazeta Olle.

Suharekasit në fakt presin ndeshjen më të relaksuar pasi që vijnë pas dy fitoreve në dy takimet e para.

Ndërkohë, gjilanasit kanë renditur një fitore dhe një humbje, andaj do të kërkojnë vetëm tri pikë.

Gjyqtar kryesor sot do të jetë Genc Nuza, asistentë janë Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa, ndërsa gjyqtar i katërt Arben Halilaj.

Sfida do të fillojë prej orës 13:30 dhe transmetohet drejtpërdrejtë në Klan Kosova.

Kujtojmë që ndeshja tjetër e xhiros së tretë, Prishtina – Drita, është shtyrë për shkak të angazhimit të kampionit kosovar në Evropë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë