Loading…

Ballkani rinovon kontrata me 6 futbollistë: Në listë është edhe lojtari që pritej të largohej verës

  • 27/11/2020 | 21:21

Ballkani rinovon kontrata me 6 futbollistë: Në listë është edhe lojtari që pritej të largohej verës

Klubi i Ballkanit ka njoftuar se ka vazhduar kontratat me disa prej futbollistëve. Në listë është edhe Blendi Baftiu, i cili u përfol që do të largohej në verë jashtë Kosovës dhe të transferohej në ligën e Turqisë, shkruan Gazeta Metro. 


Me anë të një njoftimi për media në Facebook, Ballkani ka njoftuar se ka vazhduar kontratat me disa prej futbollistëve.

Në listë janë Arbër Prekazi të cilit kontrata i është vazhduar deri më 2023, Edvin Kuc deri në vitin 2024, Kushtrim Gashit i është vazhduar kontrata deri më 2024, Egzon Sinani qëndron në Suharekë deri më 2023, Albin Kapra i është vazhduar kontrata deri më 2023.

Ndërkaq senzacioni i sezonit të kaluar, Blendi Baftiu, ka vendosur që të vazhdojë bashkëpunimin me Ballkanin deri në vitin 2022.

Baftiu u përfol shumë për një kalim në Turqi gjatë verës, por që kishte dështuar një transferim i tillë. Ai madje ndryshoi edhe numrin e fanellës në Ballkan, pasi që pritej që të linte Ballkanin për një ekip jashtë Kosovës.

Më poshtë njoftimi nga Ballkani. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë