Loading…

‘Banesa’: Zbulohet motivi kryesor që policja nga Gjilani vrau 4 anëtarët e familjes dhe në fund veten

  • 18/02/2020 | 17:56

‘Banesa’: Zbulohet motivi kryesor që policja nga Gjilani vrau 4 anëtarët e familjes dhe në fund veten

Një vrasje e shumëfishtë ka ndodhur sot në Gjilan.

Në familjen Bllaca në Gjilan kanë mbetur të vdekur 5 persona, shkruan lajmi.net.

Sipas fqinjëve të familjes Bllaca, përmendet që çështjet pronësore mund të jenë shkaku i kësaj vrasje.

“Një banesë të cilën familja e kishte në pronësi dhe pas një mosmarrëveshje rreth lëshimit me qira ose shitjes së saj, ka ndodhur konflikti”, kanë thënë fqinjët për lajmi.net.

Po ashtu, njëri nga viktimat, pra vëllau i vogël i policës është përshkruar si një njeri tejet i ngritur, madje ata për lajmi.net kanë thënë se i njëjti ishte shkolluar dhe kishte përfunduar kriminalistikën.

Gjithashtu vlen të theksohet se sipas fqinjëve, fillimisht ishte vëllau i vogël ai që ka shtënë në babain, nënën dhe vëllaun e tij dhe më pastaj, policja në fjalë ka vrarë vëllanë dhe pastaj vetën.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë