Loading…

Banorët e Arbërisë me entuziazëm të madh në mbështetje të Daut Haradinajt

  • 09/10/2021 | 15:12

Banorët e Arbërisë me entuziazëm të madh në mbështetje të Daut Haradinajt

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj sot është pritur në lagjen Arbëria, nga banorë të kësaj lagje të cilët me entuziazëm të madh u interesuan të dëgjojnë Haradinajn rreth planeve të tij për Prishtinën.

Përmes profilit të tij në Facebook, Haradinaj u shpreh se Arbëria si asnjëherë më parë janë mobilizuar në përkrahje të programit ‘e para Prishtina’.

Ndër të tjera, Haradinaj u shpreh se me zbatimin e Ligjit për Kryeqytetin, kësaj lagje do t’i kthehet nami i dikurshëm, si njëra ndër lagjet më atraktive në kryeqytet.

Njoftimi i plotë:

Shumë i nderuar nga pritja e Agonit, lagjja Arbëria si asnjëherë më parë të mobilizuar në përkrahje të programit ‘e para Prishtina’.

Edhe pse në mot me shi, banorët e Arbërisë me entuziazëm të madh në përkrahje të kandidatit Agon Hana si dhe vizionit tonë për Arbërinë. Me zbatimin e Ligjit për Kryeqytetin, kësaj lagje do t’i kthehet nami i dikurshëm, si njëra ndër lagjet më atraktive në kryeqytet.

Me ekipin dhe programin që e kemi, fitorja është afër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë