Loading…

Banorët e Hades protestojnë para Qeverisë

  • 13/03/2017 | 13:06

Banorët e Hades protestojnë para Qeverisë

Banorët e fshatit Hade dhe Forumi për Iniciativën Qytetare kanë dal sot para ndërtesës së Qeverisë në të cilën është vendosur Ministria e Mjedisit për të protestuar kundër vendimeve të kësaj Ministrie.


Ditë më parë Inspektorati i MMPH-së ka rrëzuar disa themele të shtëpive në këtë fshat me arsyetimin se janë ndërtuar pa leje pasi që fshati Hade është shpallur Zonë me interes të veçantë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë