Loading…

Barack dhe Michele Obama arijnë marrëveshje për botimin e dy librave

  • 01/03/2017 | 15:03

Barack dhe Michele Obama arijnë marrëveshje për botimin e dy librave

Barack dhe Michelle Obama kanë bërë një marrëveshje për të botuar libra për kohën e tyre në Shtëpinë e Bardhë. Ish presidenti dhe ish Zonja e Parë kanë firmosur me Penguin Random House, shkruan BBC, transmeton gazetametro.net  

Kompania ka kërkuar publikim e dy librave të shkruara nga Barack dhe Michele Obama

Termat financiarë të kësaj marrëveshje nuk janë përcaktuar, megjithëse Financial Times shkruan se kompania do të paguajë më shumë se 65 milionë dollarë për të drejtat e autorit.

Obama është autor i librit mw tw shitur “Dreams from My Father” dhe “The Audacity of Hope” , përderisa Zonja Obama ka shkruar American Grown  – një libër për ushqim dhe kopshtari./gazetametro.net

sales-obama-books

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë