Loading…

Barack Obama po mbush 60 vjet: Paralajmëron festë të madhe

  • 29/07/2021 | 23:55

Barack Obama po mbush 60 vjet: Paralajmëron festë të madhe

Barack Obama po planifikon një festë për 60 vjetorin e lindjes në rezidencën e tij prej 11 milionë dollarësh, me të ftuar VIP.


Emra të mëdhenj si Oprah Winfrey dhe George Clooney tashmë kanë marrë një ftesë për t’u bashkuar me ish -presidentin.

Mysafirëve iu është kërkuar të testohen kundër Covid-19. Ish presidenti amerikan mbush 60 vjeç me 4 Gusht.

10 vite më parë, kur bëri 50 vjeç, Presidenti i atëhershëm Obama priti një numër të ftuarish të famshëm në Shtëpinë e Bardhë, përfshirë Oprah Winfrey, Jay-Z, Stevie Wonder, Tom Hanks.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë