Loading…

Baraliu kritikon shtetin për vdekjen e 17-vjeçarit mitrovicas: Vdekje si kjo janë përgjegjësi e tyre

  • 04/12/2022 | 09:08

Baraliu kritikon shtetin për vdekjen e 17-vjeçarit mitrovicas: Vdekje si kjo janë përgjegjësi e tyre

Opinionisti politik, Bleron Baraliu me anë të një postimi në Facebook ka reaguar për vdekjen tragjike të futbollistit 17-vjeçar të Trepçës’89, Erion Kajtazi. Ai ka thënë se vdekje si kjo janë barrë dhe përgjegjësi e shtetit, transmeton Gazeta Metro.


Baraliu thotë se për raste të tilla ministri i shëndetësisë do të duhej të konsideronte dorëheqjen, por theksoi se Kosova nuk ka ministër të shëndetësisë tash e sa kohë.

”Ministri i shëndetësisë do duhej të konsideronte dorëheqje për mungesën totale të progresit në shëndetësi dhe neglizhencën me të cilën adresojmë shëndetin e qytetarëve.

Vdekje si kjo jenë barrë në ndërgjegjen dhe përgjegjësinë e shtetit dhe shoqërisë sonë. Por ne as nuk kemi ministër të shëndetësisë — nuk kemi pasur as gjysmën e kohës së mandatit Kurti 2 — lëre më të kërkojmë ndërgjegje dhe përgjegjësi,” ka shkruar ai.

Gjithashtu, analisti që jeton në SHBA ka shpërndarë postimin e kardiologut, Sulejman Çelaj. Ky i fundit tha se projektligji i propozuar nga ai për ta bërë të detyrueshme defibrillatorin nuk është diskutuar ende nga askush. /gazetametro.net

Postimi i Bleron Baraliut:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë