Loading…
Barça nuk ndalet, kalon në çerekfinale të Kupës së Mbretit
  • 17/01/2019 | 23:46

Barça nuk ndalet, kalon në çerekfinale të Kupës së Mbretit

Barcelona ka shënuar fitore me rezultat 3:0 në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Mbretit.

Ousmane Dembele me dy gola të shpejtë në minutat 30 e 31 paralajmëroi fitoren e gjigantit katalonas, të cilën e konfirmoi Lionel Messi me golin e tij në minutën e 54-t.

Ndeshjen e parë Levante e pati fituar me rezultat 2:1, kështu që Barcelona është kualifikuar në rrethin e ardhshëm me rezultatin e përgjithshëm 4:2.

Barcelona kryeson edhe në kampionatin spanjoll dhe sigurt po marshon drejt trofeve në rrafshin vendor, ndërsa llogaritet favorite edhe për Ligën e Kampionëve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë