Loading…

Barcelona bën prioritet transferimin e yllit të Leipzig

  • 05/11/2021 | 12:05

Barcelona bën prioritet transferimin e yllit të Leipzig

Gjigandi katalunas Barcelona ka bërë prioritet nënshkrimin e mesfushorit të RB Leipzig Dani Olmo, ku dëshiron ta transferojë yllin spanjoll në afatin dimëror të transferimeve në janar, raporton “AS”.

Barça dëshiron ta rikthejë 23 vjeçarin në “Camp Nou”, ku e kishin larguar Olmon nga akademia e La Masias në fillim të karrierës së tij, përcjell KosovaPress.

Sidoqoftë, nëse “Blaugranët” dështojnë që ta rikthejnë Olmon në skuadër, ata kanë edhe një opsion tjetër, ku kanë shprehur interesim në yllin e Manchester Cityt Raheem Sterling.

Që prej transferimit nga Dinamo Zagrebi te RB Leipzig, Dani Olmo ka arritur të bëjë 66 paraqitje për skuadrën gjermane, duke regjistruar 12 gola dhe 14 asistime mbi emrin e tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë