Loading…
Barcelona deklason Lyonin dhe kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve
  • 13/03/2019 | 23:01

Barcelona deklason Lyonin dhe kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Barcelona ka shënuar fitore të lehtë ndaj Lyonit dhe ka siguruar çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, transmeton Gazeta Metro.


Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou”, Barça e deklasoi Lyonin me rezultatin 5-1, ky ishte edhe rezultati i përgjithshëm nga të dy ndeshjet, pasi që loja e parë kishte përfunduar 0-0.

Lionel Messi realizoi dy gola, kurse nga një u shënua nga Philippe Coutinho, Gerard Pique dhe Ousmane Dembele.

Me këtë fitore, Barcelona i bashkohet Ajaxit, Tottenhamit, Manchester Unitedit, Portos, Manchester Cityt, Juventusit dhe Liverpoolit në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë