Loading…

Barcelona dhe Atletico do negociojnë për Griezmann, por katalanasit kanë një kërkesë

  • 23/09/2022 | 16:41

Barcelona dhe Atletico do negociojnë për Griezmann, por katalanasit kanë një kërkesë

Barcelona dhe Atletico Madridi do të negociojnë për Antoine Griezmann.


Sipas informacioneve nga ‘Mundo Deportivo’, Barcelona dëshiron të arrijë një marrëveshje me Atletico Madrid.

Griezmann nuk llogaritet për skuadrën katalanase për verën e ardhshme dhe Simeone dëshiron ta ketë atë në pronë për t’i dhënë fund kufizimit të minutave të lojës.

Prandaj, të dyja palët dëshirojnë ta zgjidhin konfliktin në mënyrë miqësore.

Sipas ‘Mundo Deportivo’, katalanasit do të largohen me një kusht në këto negociata: presin të marrin 25 milionë euro për të.

Përveç kësaj, ata shpresojnë të mbyllin marrëveshjen përpara 7 janarit, ditën kur dy skuadrat takohen në ‘Metropolitano’.

Mbetet të shihet nëse do arrihet marrëveshje në mes klubeve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë