Loading…

Barcelona do të paguajë 52 milionë euro më pak në paga, pas largimeve të fundit

  • 24/09/2020 | 20:21

Barcelona do të paguajë 52 milionë euro më pak në paga, pas largimeve të fundit

Barcelona ka shtuar hapësira për pagat, pas largimeve të fundit.


Thuhej se problemet me pagat po i bllokonin Barcelonës transferimin e emrave si Memphis Depay apo Georginio Wijnaldum.

Lëvizjet e fundit nga klubi katalan kanë bërë që tashmë të ketë 52 milionë euro hapësira në paga.

‘Sport’ shkruan se largimi i Luis Suarez, Ivan Rakitic e Arturo Vidal bën që Barca të ketë 52 milionë euro më pak obligime, transmeton lajmi.net.

Samuel Umtiti dhe Jean Clair Todibo janë lojtarët e ardhshëm që pritet të largohen nga skuadra.

Barca synon edhe afrimin e Eric Garcia në këtë merkato.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë