Loading…

Barcelona fiton dhe kualifikohet

  • 05/01/2022 | 21:31

Barcelona fiton dhe kualifikohet

Barcelona është kualifikuar në mesin e 16 skuadrave më të mira në Copa del Rey me një fitore prej 2 me 1 në minutën e 69. Barcelona e mbylli pjesën e parë duke humbur 1 me 0, ndërsa në pjesën e dytë, Barça shënoi dy gola të shpejtë me Ousmane Dembele fillimisht që shënoi për 1-1 në minutën e 63’ dhe më pas i riu Jutgla për 2-1 në minutën e 69’.


Kështu, Barcelona në mes të frikës arriti të sigurojë një biletë për në fazën tjetër të Copa Del Rey dhe është në pritje që të mësojë emrin e kundërshtarit të ardhshëm.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë