Loading…

Barcelona me kontratë të re për Depay

  • 07/06/2021 | 18:12

Barcelona me kontratë të re për Depay

Barcelona ka përgatitur kontratë të re për sulmuesin Memphis Depay.


Holandezi është agjent i lirë pasi i skadoi kontrata me Lyon dhe është i lidhur me kalimin te katalunasit.

Georginio Wijnaldum kishte marrëveshje verbale me Barcelonën, por ndryshoi mendje duke iu bashkuar PSG-së, pasi kjo e fundit i ofroi më shumë se dyfishin e pagës që ofruan katalunasit.

Për këtë arsye, Barcelona i ka ofruar mesfushorit kontratë të re për ta kompletuar transferimin sa më parë.

Këtë e ka konfirmuar edhe eksperti i merkatos, Fabrizio Romano. Ky i fundit zbuloi se Barcelona i ka ofruar kontratë trevjeçare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë