Loading…
Barcelona mposht Chelsean, Bayernin dhe Realin në garë për transferimin e sulmuesit 21 vjeçar
  • 18/02/2019 | 21:57

Barcelona mposht Chelsean, Bayernin dhe Realin në garë për transferimin e sulmuesit 21 vjeçar

Barcelona po udhëheq garën për transferimin e Luka Jovic nga Eintracht Frankfurt, transmeton Gazeta Metro.


Sipas as që raporton Goal, skuadra katalanase po udhëheq garën për të siguruar nënshkrimin e reprezentuesit serb, duke mposhtur në këtë garë gjigantët si Chelsea, Bayern Munich dhe Real Madrid.

Sulmuesi 21-vjeçar është golashënuesi më i mirë i Bundesligës me 14 gola në 20 paraqitje deri më tani në Bundesligë këtë sezon.

Frankfurti shpreson të përfundojë transferimin e përhershëm të sulmuesit nga skuadra e Benficas këtë verë për 6 milionë euro dhe më pas do të kërkojë rreth 60 milion euro për shitjen e tij./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë