Loading…

Barcelona mposhtë minimalisht Mallorcan e Muriqit

  • 01/10/2022 | 22:55

Barcelona mposhtë minimalisht Mallorcan e Muriqit

Barcelona ka shënuar fitore me rezultat minimal 0-1 përballë Mallorcas në kuadër të javës së shtatë në La Liga, transmeton Gazeta Metro.


Golin e vetëm të takimit e shënoi në minutën e 20’të i përhershmi, Robert Lewandowski pas asistimit të Ansu Fatit.

Blaugranasit nuk është se kishin raste të volitshme për të thelluar epërsinë, por gjatë gjithë takimit ashtu siç pritej u treguan shumë dominues në fushë.

Për Mallorcan sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi luajti për 90 minuta por nuk arriti të gjejë rrugën e golit.

Barcelona me këtë fitore radhitet në pozitën e parë në tabelë me 19 pikë, një më shumë se Real Madrid e cila nesër takohet me Osasunan. Kurse, skuadra e udhëhequr nga Javier Aguirre mbetet në vendin e dhjetë me tetë pikë. /gazetametro.net

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë