Loading…

Barcelona shënon fitore në miqësore, shkëlqen Lionel Messi

  • 16/09/2020 | 22:23

Barcelona shënon fitore në miqësore, shkëlqen Lionel Messi

Lionel Messi ka shkëlqyer në ndeshjen miqësore që Barcelona e fitoi sonte ndaj skuadrës nga La Liga 2, Gironas, transmeton Gazeta Metro.


Ndeshja e zhvilluar sonte në ‘Johan Cruyff’ ka përfunduar me fitoren 3-1 të katalunasve. Në këtë ndeshje spektakolar ishte Lionel Messi me dy gola të bukur, teksa goli tjetër u shënua Philippe Coutinhon.

Golin e vetëm dhe të nderit në këtë miqësore e shënoi Samuel Saiz.

Ndryshe, Barcelona ndeshjen e parë në La Liga do e zhvillojë më 27 shtator si vendase me Villarrealin. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë