Loading…

Barcelona synon ‘bombën’ e merkatos, dërgon ofertën e parë për mesfushorin e njohur

  • 31/01/2023 | 10:44

Barcelona synon ‘bombën’ e merkatos, dërgon ofertën e parë për mesfushorin e njohur

Mesfushori i Fiorentinës, Sofyan Amrabat, që pati paraqitje të shkëlqyeshme në Kupën e Botës me Marokun mund të jetë transferimi i orëve të fundit i Barcelonës në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit, transmeton Gazeta Metro.


Siç raporton mediumi spanjoll ‘Marca’, katalunasit do t’i kërkojnë skuadrës italiane një huazim me opsion blerje prej 35 milionë që mund të arrijë në 40 milionë nëse arrihen disa objektiva.

Sipas tyre, oferta e parë e blaugranasve do të bëhet gjatë ditës së sotme, mirëpo thuhet se Fiorentina për momentin nuk është e bindur nga propozimi i Barcelonës.

Ndryshe, 26-vjeçari u përfshi në formacionin më të mirë të Kampionatit botëror dhe shumë klube e kanë ndjekur atë që nga dhjetori i kaluar. Liverpool dhe Atletico Madrid ishin dy nga skuadrat e lidhura me marokenin.

Ai këtë sezon në Serie A ka zhvilluar 25 ndeshje, megjithatë nuk ka arritur as të shënojë gol apo të asistojë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë