Loading…

Barcelona theu një mallkim që e ndiqte prej 867 ditëve

  • 17/09/2023 | 11:28

Barcelona theu një mallkim që e ndiqte prej 867 ditëve

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Real Betisit me rezultat 5-0, duke shkëlqyer në një ndeshje që konsiderohej derbi.


Por statistika më interesante nga kjo ndeshjeve vinte shkaku i Ferran Torres, i cili shënoi nga goditja e dënimit.

Katalanasit thyen mallkimin, pasi nuk kishin shënuar nga një goditje e dënimit prej që prej 867 ditëve.

Herën e fundit që Barcelona kishte gjetur rrjetën nga një goditje dënimi direkt ishte maji i vitit 2021, kur kishte shënuar Leo Messi.

Pra 16 shtatori është një datë e veçantë. Mallkimi është thyer, por gjëja më e habitshme është se Ferran Torres e bëri këtë gjë.

Një nga lojtarët më në formë të Barçës ka shënuar nga rreth 23 metra.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë