Loading…

Basha pasi kthehet nga Amerika: Na mbështesin amerikanët

  • 26/03/2017 | 07:13

Basha pasi kthehet nga Amerika: Na mbështesin amerikanët

I sapokthyer nga vizita në Shtetet e Bashkuara, kryetari i PD Lulzim Basha i është bashkuar protestuesve në çadrën e opozitës në bulevard.


Duke folur para të pranishëmve, Basha ka deklaruar se gjatë takimeve të zhvilluara nga Uashington ka marrë 3 mesazhe nga zyrtarët amerikanë, përfshirë ata të administratës Trump.

“Mesazhi i parë nga vizita në SHBA është përgëzimi për qytetarët shqiptarë, për këtë qëndresë të jashtëzakonshme, për këtë kauzë të madhe që i ndan kombet e civilizuara nga ato të pacivilizuara. Mesazhi i dytë janë falenderimet për qëndresën tuaj. Mesazhi i tretë është ai i mbështetjes totale të miqve tanë. Morëm mbështetjen e gjithanshme të PD nga ekipi fitues i presidentit Trump”, ka thënë Basha.

Ai ka përsëritur qëndrimin e opozitës për largimin e kryeministrit Rama dhe krijimin e një qeverie teknike që do të garantojë zgjedhje të lira e të ndershme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë