Loading…

Basha: Votim elektronik, që të mos vidhet në zgjedhje

  • 15/01/2017 | 15:45

Basha: Votim elektronik, që të mos vidhet në zgjedhje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka nënvizuar në një deklaratë për mediat se ka vetëm “një mënyrë që të mos vidhen zgjedhjet dhe të respektohet vota e qytetarëve: votimi dhe numërimi elektronik”.


Sipas Bashës, “është i thjeshtë, i pamanipulueshëm, i provuar dhe plotësisht i realizueshëm dhe me kosto më të ulët se sistemi që kemi”.

“Votimi elektronik zgjidh shumicën e problemeve që kemi patur përherë me zgjedhjet, raporton Top Channel, transmeton gazetametro.net.

Zgjedhje të ndershme pa votim elektronik mund të ketë aq sa ka sot shëndetësi falas. Të besosh tek Edi Rama për zgjedhje të ndershme pa votim elektronik është njësoj sikur t’i besosh fjalëve të Edi Ramës se Elvis Rroshi është i pastër dhe i ndershëm”, shprehet Basha. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë