Loading…

Bashkëlojtari i Rashicës, Icardi e feston golin duke e bërë shqiponjën

  • 01/02/2023 | 21:05

Bashkëlojtari i Rashicës, Icardi e feston golin duke e bërë shqiponjën

Galatasaray ka shënuar fitore me rezultat 3:2 ndaj Umbraniyesporit në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Turqisë.


Mauro Icardi shënoi dy gola për ta përmbysur rezultatin dhe për t’i dhënë fitoren vendasve, shkruan Gazeta Express.

Madje, në njërin prej golave, Icardi festoi duke e bërë shqiponjën.

Në këtë takim në pjesën e parë luajti edhe Milot Rashica, por u zëvendësua me të nisur fraksioni i dytë.

Shqiponja ishte emblema e parë e klubit të Galatasarayt. Kjo ishte figura e një shqiponje me krahë të shtrirë me një top në sqep.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë