Loading…

Bashkim Ramosaj fiton bindshëm në Deçan, konfirmohet si kryetar

  • 28/10/2021 | 10:38

Bashkim Ramosaj fiton bindshëm në Deçan, konfirmohet si kryetar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare të raundit të parë të Zgjedhjeve Lokale për Kryetarë të 37 Komunave, të cilat u mbajtën më 17 tetor 2021.

Në Deçan, kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bashkim Ramosaj, ka fituar edhe një mandat.

Më 17 tetor, Ramosaj mori besimin e 9,843 votuesve ose 64,90%.

Hyri Dobrunaj e Lidhjes Demokratike të Kosovës është radhitur e dyta me 2,919 vota, ose 19,25%.

Orges Tafilaj, Isa Elezaj dhe Ardiana Qorraj janë kandidatët që plotësojnë renditjen.

Në Komunën e Deçanit të drejtë vote kanë pasur 39,875 qytetarë, këtë të drejtë e kanë shfrytëzuar 14,833 qytetarë. Numri i votuesve të cilët kanë votuar jashtë vendvotimit, si me kusht,

VPNV dhe me postë është 699. Pjesëmarrja në votime në Deçan është 38,95%.

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, në afat brenda 24 orësh, subjektet politike dhe kandidatët mund të paraqesin ankesat e tyre në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë