Loading…

Bashkimi ‘e fortë’ për Vëllaznimin, arrin ta mposhtë në ‘Shani Nushi’

  • 29/10/2022 | 22:13

Bashkimi ‘e fortë’ për Vëllaznimin, arrin ta mposhtë në ‘Shani Nushi’

Bashkimi ka shënuar fitore kundër Vëllaznimit në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Superligën e Kosovës në basketboll.


Ndeshja e zhvilluar sonte në palestrën “Shani Nushi” përfundoi me rezultatin 76:84.

Fisnik Rugova me 20 pikë dhe Fahro Alihodzic me 17 sosh, ishin dy basketbollistët më të dalluar në fitoren e prizrenasve.

Kurse, te gjakovarët u dallua Anthony Adger me 16 pikë.

Bashkimi pas kësaj fitore ka 11 pikë dhe renditet i katërti në tabelë, me pikë të njëjta me Vëllaznimin që është i pesti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë