Loading…

Bashkohen shqiptarët në Zvicër

  • 23/05/2017 | 17:14

Bashkohen shqiptarët në Zvicër

Për tri ditë me radhë, Shaffhauseni në Zvicër do të shndërrohet në qytetin e arenës e festës, ku artdashësit, të rinjtë, por dhe vizitorët do të përjetojnë muzikën, artin, pjesë e aktiviteteve të Festivalit “Albanian Festival”.


Kjo ngjarje e madhe kulturore është paraparë të mbahet për herë të parë në BBC Arena në Schaffausen të Zvicrës.

Një numër artistësh nga Kosova dhe Shqipëria do të performojnë në skenën e këtij Festivali, shkruan albinfo.ch. Në Zvicër do të vijnë në fillim të majit: Noizy, Sabri Fejzullahu, Shkurte Fejza, Çun Lajci, grupi humoristik “Stupcat”, Capital-T, Alban Skenderaj dhe shumë këngëtarë tjerë. Këtë ngjarje kulturore e organizon shoqata «Alba» në Schaffausen.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë