Loading…

Bayern i prin garës për yllin e Leipzig

  • 12/01/2021 | 23:25

Bayern i prin garës për yllin e Leipzig

Ylli i RB Leipzig mund të largohet në verë për 40 milionë euro.


Bayern Munich janë ende favoritë për të nënshkruar me mbrojtësin e RB Leipzig Dayot Upamecano, raporton “TZ”.

Chelsea është skuadra e fundit që ka shprehur interesim për mbrojtësin, por Bayern janë duke i prirë garës për shërbimet e tij, përcjell KosovaPress.

Kontrata aktuale e Upamecanos me RB Leipzig skadon në vitin 2023, por ai ka një klauzolë prej 40 milionë eurosh, që e lejon atë të largohet nga klubi gjerman këtë verë, në fund të edicionit 2020/21.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë