Loading…

Bayerni fiton ndaj Barcelonës, Lukaku hero i Chelseat, Juventusi ‘shpartallon’ Malmon

  • 14/09/2021 | 23:01

Bayerni fiton ndaj Barcelonës, Lukaku hero i Chelseat, Juventusi ‘shpartallon’ Malmon

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve.

Në kryendeshjen e ditës së sotme, Bayerni fitoi ndaj Barcelonës me rezultatin 0-2 në “Camp Nou”, shkruan GazetaBlic Sport.

Thomas Muller realizoi golin e parë në minutën e 33’të, kurse sulmuesi tjetër, Robert Lewandowski realizoi pas 66 minutave lojë, për ta përmbyllur çështjen e fituesit.

Kampioni aktual i Ligës së Kampionëve, Chelsea triumfoi minimalisht ndaj Zenitit të Rusisë në “Stamford Bridge”.

Chelsea fitoi me rezultatin 1:0, me golin që u shënua nga Romelu Lukaku pas 69 minutave lojë.

Juventusi triumfoi me rezultatin e thellë ndaj Malmos në Suedi.

Ekipi i Allegrit triumfoi me rezultatin 0:3. Alex Sandro, Dybala dhe Morata realizuan golat për Juventusin në këtë sfidë.

Më poshtë keni të gjitha rezultatet nga ndeshjet e sotme:

Barcelona 0-3 Bayern
Dynamo Kyiv 1-0 Benfica
Villarreal 2-2 Atalanta
Lille 0-0 Wolfsburg
Chelsea 1-0 Zenit
Malmo 0-3 Juventus

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë