Loading…

Baze ka disa fjalë për Gërvallën: Duhet të mësohet me idenë se është ministre e Kosovës dhe ta njoh flamurin e saj

  • 05/05/2021 | 09:14

Baze ka disa fjalë për Gërvallën: Duhet të mësohet me idenë se është ministre e Kosovës dhe ta njoh flamurin e saj

Gazetari dhe publicisti nga Shqipëria, Mero Baze i ka reaguar ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, rreth postimit të saj të fundit e cila ka bashkangjitur flamurin e Shqipërisë, por jo edhe atë të Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Baze ka hedhur kritika në drejtim të Gërvallës, duke thënë se ministrja duhet të mësohet me idenë se është në shërbim të Kosovës, dhe duhet ta njoh flamurin e vendit ku shërben.

“Donika Gërvalla duhet të mësohet me idenë se është Ministre e Jashtme e Kosovës dhe duhet të njoh flamurin e Kosovës. Nuk ka nevojë të ilustrojë akuzat e Serbisë që Kosova nuk duhet pranuar si shtet”, ka shkruar Baze.

Postimi i plotë:

Donika Gërvalla duhet të mësohet me idenë se është Ministre e Jashtme e Kosovës dhe duhet të njoh flamurin e Kosovës. Nuk ka nevojë të ilustrojë akuzat e Serbisë që Kosova nuk duhet pranuar si shtet. Kështu nuk mbron dot as viktimat e Serbisë në Kosovë dhe as shtetin e Kosovës që e viktimizon duke e injoruar./gazetametro.net

Donika Gërvalla duhet të mësohet me idenë se është Ministre e Jashtme e Kosovës dhe duhet të njoh flamurin e Kosovës….

Posted by Mero Baze on Tuesday, May 4, 2021

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë