Loading…

Baze: Kurti i paguan tre këshilltarë nga Tirana për ta futur në luftë Kosovën me Perëndimin dhe ankohet në kryeministrin e Shqipërisë

  • 08/06/2023 | 23:09

Baze: Kurti i paguan tre këshilltarë nga Tirana për ta futur në luftë Kosovën me Perëndimin dhe ankohet në kryeministrin e Shqipërisë

Gazetari Mero Baze, ka thënë se Kurti ka tre këshilltarë nga Tirana që i paguan në Prishtinë, për të futur në luftë Kosovën me Perëndimin dhe ankohet nga Kryeministri i Shqipërisë që do ta mbaj Kosovën në aleancë me Perëndimin, shkrua Gazeta Metro.


Në një postim në Facebook, Baze ka reaguar pas zhvillimeve të sotshme, ku kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, tha se ka propozuar një draft-statutit për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë.

Kjo nuk u prit mirë nga partia në pushet Vetëvendosje, ku edhe e sulmuan Ramën për këtë, duke thënë se po i bën argat Serbisë.

Baze ka thënë se Kurti ka tre këshilltarë nga Tirana që i paguan në Prishtinë, për të futur në luftë Kosovën me Perëndimin dhe ankohet nga Kryeministri i Shqipërisë që do ta mbaj Kosovën në aleancë me Perëndimin.

“Albin Kurti ka tre këshilltarë nga Tirana që i paguan në Prishtinë, për të futur në luftë Kosovën me Perëndimin dhe ankohet nga Kryeministri i Shqipërisë që do ta mbaj Kosovën në aleancë me Perëndimin. Kaq e thjeshtë është”, ka shkruar ai.

Sot në një konferencë për media, Rama bëri të ditur se dje ua ka përcjellë një draft për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë presidentit të Francës, Emmanuel Macron, dhe kancelarit gjerman, Olaf Scholz.

Rama tha se dokumenti është konfidencial, por u shpreh i bindur se është “një dokument i nivelit më të lartë ndërkombëtar që merr në konsideratë të gjitha arsyet për krijimin e Asociacionit dhe që Asociacioni është pjesë e organizimit të jetës për Kosovën”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë