Loading…

‘BE e NATO na duhen si mbrojtje ndaj Rusisë’

  • 09/02/2019 | 21:17

‘BE e NATO na duhen si mbrojtje ndaj Rusisë’

Kryetari i Ukrainës Petro Poroshenko ka deklaruar se ky vend duhet t’i bashkohet BE-së e NATO-s për t’u mbrojtur nga aksionet
‘ekspansioniste’ të Rusisë. transmeton Gazeta Metro.

Poroshenko, i cili do të provojë që të fitojë edhe mandatin e dytë pesëvjeçar në zgjedhjet e 31 marsit, e ka akuzuar Rusinë se planifikon të implikohet në ato zgjdhje, transmeton AP.

Njëkohësisht, ai zgjedhjet ia quajtur “betejë të përgjithshme për Ukrainën”.

Sipas hulumeve të opinionit publik, Poroshenko është para komikut Volodimir Zelenskit, dhe ish-kryeministres Julija Timoshenko./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë