Loading…

BE: Muri s’do të rrënohet, do t’i vendosen shkallë

  • 09/12/2016 | 15:14

BE: Muri s’do të rrënohet, do t’i vendosen shkallë

Maja Kocijancic, zëdhënëse e Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme, Frederica Mogherini, ka thënë se muri që u ndërtua në Urën e Ibrit në Mitrovicë, nuk do të rrënohet, por do të lidhë unazën me zonën e këmbësorëve.

“Nuk do të jetë mur, por një shkallë që lidhë unazën me zonën e këmbësorëve. Gjatë bisedimeve të djeshme palët ranë dakord se do të ngrihen shkallët që sigurojnë lirinë e lëvizjes nga njëra anë në tjetrën”, ka thënë ajo, shkruajnë mediat serbe.

Ndër të tjerash, Kocijancic ka shtuar se Bashkimi Europian, do të monitorojë me kujdes zbatimin e kësaj marrëveshjeje. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë