Loading…

BE shton në listën e terroristëve dy epror të Hamas, priten masa shtesë

  • 08/12/2023 | 18:02

BE shton në listën e terroristëve dy epror të Hamas, priten masa shtesë

Bashkimi Evropian ka shtuar dy komandantë të Hamasit në listën terroriste të Bashkimit Evropian, pas sulmeve terroriste  të 7 tetorit në Izrael.


Dy personat janë Mohammed Deif, komandanti i përgjithshëm i krahut ushtarak të Hamasit, dhe zëvendësi i tij Marwan Issa.

Nga sot komandantëve do t’u ngrihen fondet dhe pasuritë e tjera në vendet anëtare të BE-së.

Siç raportohet pritet që këto masa të BE ndaj organizatës terroriste palestineze Hamas të zgjerohen javëve në vijim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë