Loading…

BE: Zgjedhjet e tetorit do të monitorohen në çdo pjesë të Kosovës, përfshirë veriun

  • 28/09/2021 | 16:37

BE: Zgjedhjet e tetorit do të monitorohen në çdo pjesë të Kosovës, përfshirë veriun

Zgjedhjet lokale të 17 tetorit do të vëzhgohen nga Misioni i Vëzhgimit të Zgjedhjeve nga Bashkimi Evropian në Kosovë me rreth 100 vëzhgues.

Ani pse në veri situata mbetet e tensionuar, Lukas Mandl, shefi i Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve nga Bashkimi Evropian, theksoi se zgjedhjet do të vëzhgohen në çdo cep të Kosovës, edhe në veri.

“Ne do të vëzhgojmë edhe fushatën zgjedhore, por ajo që është më e rëndësishme, është se vëmendje do t’i japim çdo vendi në Kosovë, përfshirë edhe veriut të Kosovës”, tha ai.

Eurodeputeti austriak, Mandl tha se risi sivjet në këtë proces edhe vëzhgimi i rrjeteve sociale në fushatë dhe në ditën e zgjedhjeve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë