Loading…

Bedri Hamza me program konkret për zhvillimin e Mitrovicës

  • 30/09/2021 | 20:45

Bedri Hamza me program konkret për zhvillimin e Mitrovicës

Kandidati i PDK-së për kryetar të Mitrovicës, Bedri Hamza, ka prezantuar programin e tij zhvillimor, i cili është prej programeve më konkrete deri më tani.


Hamza e ka bazuar programin e tij për katër vitet e ardhshme në gjashtë shtylla kryesore.

Shtylla e parë e programit të tij është Zhvillimi i Qëndrueshëm Ekonomik dhe Punësimi. E dyta është Arsimi, Kultura, Rinia dhe Sporti. Shtylla e tretë është Shëndetësia dhe Mirëqenia Sociale. E katërta është Digjitalizimi, Administrata Transparente dhe Efikase. E pesta është Zhvillimi Rural, Mjedisi dhe Turizmi,

Ndërsa, shtylla e gjashtë është Zhvillimi Urban, Shërbimet Publike, Infrastruktura dhe Emergjencat.

Dëgjojeni prezantimin e plotë të Bedri Hamzës:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë