Loading…

Bedri Hamza premton ndërtimin e ambulantave në 7 fshatra të Mitrovicës

  • 01/10/2021 | 17:21

Bedri Hamza premton ndërtimin e ambulantave në 7 fshatra të Mitrovicës

Kandidati i PDK-së për kryetar të Mitrovicës, Bedri Hamza, ka premtuar se qytetarët e Mitrovicës do të kenë shërbime shëndetësore më cilësore dhe më efikase.


Hamza ka thënë se fshatrat e Mitrovicës do të kenë Qendra të Mjekësisë Familjare shumë më të furnizuara dhe më të kompletuara. Ndërsa, me projekte kapitale, Hamza ka thënë se do t’i ndërtojmë objektet e ambulantave edhe në Koshtovë, Zabërxhë, Kaçandoll, Vllahi, Bajgorë, Rashan, Trepçë dhe do ta rinovojmë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Shipol

“Mitrovicasit do të kenë shërbime shëndetësore më cilësore dhe më efikase. Ne do të krijojmë ekip mobil për ofrimin e shërbimeve mjekësore për pacientë në shtëpi dhe do të organizojmë vizita sistematike shëndetësore në institucionet shkollore. Përkujdesja shëndetësore me ekipe mobile do të rritet veçanërisht për personat e moshuar dhe me aftësi të kufizuara. Në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Bare do të ofrohen, po ashtu, analiza laboratorike për banorët e Shalës së Bajgores.
Fshatrat e Mitrovicës do të kenë Qendra të Mjekësisë Familjare shumë më të furnizuara dhe më të kompletuara. Ndërsa, me projekte kapitale do t’i ndërtojmë objektet e ambulantave edhe në Koshtovë, Zabërxhë, Kaçandoll, Vllahi, Bajgorë, Rashan, Trepçë dhe do ta rinovojmë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Shipol.
Bashkë për shëndetësinë e Mitrovicës!”, ka shkruar Hamza.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë