Loading…

Befasi në Itali, Cremonese eliminoi Romën nga Kupa

  • 02/02/2023 | 08:33

Befasi në Itali, Cremonese eliminoi Romën nga Kupa

Roma është eliminuar befasisht nga Kupa e Italisë.


Gjallorosët u mposhtën në “Olimpico” nga Cremonese me rezultat 1:2, duke u eliminuar në çerekfinale të Coppa Italia.

Dessers kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 28-të kur e shndërroi në gol penalltinë e fituar.

Më pas, Roma mori edhe më shumë iniciativën për ta gjetur golin e barazimit.

Për ta arritur këtë, madje Mourinho bëri katër zëvendësime para fillimit të pjesës së dytë.

Por, Cremonese shënoi golin e dytë në minutën e 49-të. Ishte faktikisht një autogol i Celik që ia zbehu gjasat për fitore romakëve.

Krejt çfarë bëri Roma ishte goli i ngushtimit të epërsisë në minutën e 90+4 nga Belotti.

Kësisoj, Cremonese kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, duke e eliminuar njërin nga favoritët.

(viagra)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë