Loading…

Befasi në Ligën e Europës: Tottenhami i Mourinhos mundet nga ekipi belg

  • 29/10/2020 | 21:13

Befasi në Ligën e Europës: Tottenhami i Mourinhos mundet nga ekipi belg

Tottenham ka humbur ndeshjen në Ligën e Europës nga skuadra belge Antwerp. Ndeshja përfundoi 1-0, duke i shkaktuar kështu humbje ekipit të Mourinhos në xhiron e dytë të kësaj gare, transmeton Gazeta Metro.


Belgët arritën sensacionin me një gol të Lior Refaelov nga pjesa e parë dhe rezultati nuk ndryshoi deri në fund të lojës.

Në minutën e 29, Lior Refaelov depërtoi nga e djathta dhe mund të shënonte, por mbrojtësit zmbrapsën me sukses sulmin nga Hugo Loris. Ai u ndihmua më parë nga Dieumerci Mbokani, i cili tërhoqi atë sulm nga thellësitë e pjesës së kundërshtarit.

Edhe pse Mourinho la në bankën rezervë lojtarët e parë Harry Kane, Pierre-Emil Hojbjerg dhe Son, ai i dërgoi ata në fushë në fund të ndeshjes, megjithatë disfata ishte e pashmangshme.

Kjo ishte fitorja e dytë e ekipit belg pasi në raundin e fundit ata mposhtën Ludogorets 2:1 në Bullgari. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë