Loading…

Bëhen 27 vjet nga helmimet në Kosovë (Video)

  • 18/04/2017 | 09:00

Bëhen 27 vjet nga helmimet në Kosovë (Video)

Kanë kaluar plot 27 vjet që nga koha kur Serbia kishte hedhur helm në shkollat ku mësonin nxënësit shqiptarë.

 Vetë ata që pësuan, thonë se pasojat po i vuajnë ende, njofton Klan Kosova.

Derisa shteti akoma nuk ka siguruar një përgjigje zyrtare për analizat e materialit që u hodh.

Deputetja Flora Brovina, që për këtë ngjarje po shkruan libër, thotë se tani ka argumente të mjaftueshme që institucionet të kërkojnë llogari.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë