Loading…

Bëhet baba sa ishte në kujdes intensiv: Më pas ndërron jetë

  • 22/05/2019 | 08:53

Bëhet baba sa ishte në kujdes intensiv: Më pas ndërron jetë

Disa muaj pasi kadeti i SHBA’së, Peter Zhu, vdiq nga një aksident duke skijuar, ai po bëhet baba, transmeton Gazeta Metro.


Ëndrra e tij më e madhe ishte që të ketë një fëmijë, dhe këtë dëshirë ‘do i’ia plotësojë’ Gjykata Themelore e Neë Yorkut.

Gjykata ka vendosur që të marrë spermën e ngrirë të tij, në mënyrë që ëndrra që e kishte sa ka qenë gjallë, t’i plotësohet.

Prindërit e tij kanë nënshkruar një peticion gjatë muajit mars ku i morën spermën djalit të tyre, sa ishte në kujdes intensiv, para se të vdiste.

“Gjykata nuk do të ketë kundërshtime për vendimin e prindërve për djalin e tyre, përderisa ajo përdoret për qëllime të mira”, thuhet në vendimin e Gjykatës./gazetametro.net

Më të fundit
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë