Loading…

Bëhet “deti” rruga Prishtinë-Lipjan: Qytetari rekomandon që ta përdorni autostradën

  • 30/01/2021 | 10:24

Bëhet “deti” rruga Prishtinë-Lipjan: Qytetari rekomandon që ta përdorni autostradën

Rruga nga Prishtina në drejtim të Lipjanit është bllokuar thuajse totalisht nga reshjet e mëdha të shiut që kanë rënë në këtë pjesë, shkruan Gazeta Metro.


Gjatë natës ka pasur reshje të mëdha në shumë zona të Kosovës, ku në disa vende edhe rrugët e pjesë tjera janë mbushur nga sasi e madhe e ujit.

Nga sasi e madhe e ujit është mbuluar edhe rruga Prishtinë – Lipjan.

Kështu ka bërë të ditur një qytetar i cili ka publikuar një video nga kjo rrugë, derisa ka thënë se shoferët është mirë që ta përdorin autostradën.

“Prishtinë – Lipjan, rruga është goxha e bllokuar, përdorne autostradën për momentin”, ka shkruar ai.

Më poshtë keni pamjet nga atje. //gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë