Loading…

Bëhet e ditur gjendja shëndetësore e personit që u godit nga treni në Prishtinë

  • 22/03/2017 | 00:03

Bëhet e ditur gjendja shëndetësore e personit që u godit nga treni në Prishtinë

Një person është goditur nga treni në Prishtinë rreth dy orë më parë,  lënduari është duke u operuar në Qendrën Klinike Universitare.


Lajmin e ka bërë të ditur mjekja kujdestare në këtë qendër.

“Për momentin është në operacion, akoma nuk e dimë si e ka gjendjen”, tha ajo njofton Klan Kosova. Duke treguar tutje se i lënduari ka shkruar në QKUK me lëndime trupore.

Mjekja tha se akoma nuk mund të konstaton nëse personi është jashtë rrezikut për jetë, meqë akoma po vazhdon operimi.

Akoma nuk dihet se si ka ardhur deri te aksidenti, zyrtarët e Trainkos kanë thënë se nesër do të dalin më raportin zyrtar rreth kësaj çështjeje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë