Loading…

Behgjet Pacolli sërish në krye të AKR-së

  • 21/02/2017 | 14:36

Behgjet Pacolli sërish në krye të AKR-së

 

Rezultatet preliminare që ka prezantuar sot Aleanca Kosova e Re për President të kësaj partie, nxjerrin Behgjet Pacollin sërish në krye.


Kjo është konfirmuar përmes një konference të sotme që kanë mbajt Komisioni Zgjedhor i AKR-së, të cilët thanë se Behgjet Pacolli do të jetë në krye të AKR-së edhe për katër vite.

Fatmir Matoshi, si kryetar i Komisionit Zgjedhor tha se AKR ka krijuar 800 nëndegë me 20 mijë anëtarë dhe është një dëshmi se AKR po kthehet në skenën politike.

Ndërsa Nasuf Aliut, anëtar i Komisionit në këto zgjedhje tha se në këto zgjedhje të AKR-së, votuan 50 mijë e 28 persona.

Për Pacollin si president kanë votuar 49 mijë persona, ndërsa kundër kanë qenë 503 persona dhe 86 vota të pavlefshme. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë