Loading…

Behramaj: Kurti kërkoi një Skendërbe politik, e kishte Fisnik Ismailin por e largoi

  • 02/03/2021 | 23:41

Behramaj: Kurti kërkoi një Skendërbe politik, e kishte Fisnik Ismailin por e largoi

Adil Behramaj, ish-këshilltari i ish-presidentit Hashim Thaçi, ka reaguar pas deklaratave të kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili tha se nevojitet një profil i Skënderbeut në rrafshin politik përgjatë vizitës sa e pati në Lezhë.

Behrami, me anë të ‘Facebook’-ut ka ironizuar duke thënë se Kurti e kishte një të tillë, por e largoi.

“E ka pasur Fisnik Ismailin, por e largoi”, shkroi Behramaj, duke e komentuar deklaratën e kreut të VV’së.

Kurti në Lezhë e ka përmendur edhe bashkimin kombëtar, program ky për të cilin tha se ia pamundëson Kushtetuta e Kosovës që të ndodh.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë