Loading…

Behramaj: VV’ja ka dërguar mbi 10 lëndë në Kushtetuese, por kur nuk i konvenon s’i beson vendimeve të saj

  • 29/05/2020 | 23:08

Behramaj: VV’ja ka dërguar mbi 10 lëndë në Kushtetuese, por kur nuk i konvenon s’i beson vendimeve të saj

Adil Behramaj, këshilltar politik i Presidentit Thaci, thotë se Vetëvendosja i beson Gjykatës Kushtetuese më shumë se të gjitha subjektet politike në Kosovë, sepse thotë se VV ka dërguar më shumë se mbi 12 lëndë për trajtim.


Por ai shkruan për dallimin midis VV-së dhe partive të tjera:

Lëvizja Vetëvendosje i beson Gjykatës Kushtetuese më shumë se të gjitha subjektet politike në Kosovë. Ajo i paska dërguar mbi 10 lëndë për trajtim aty, aq sa të gjitha subjektet politike së bashku nuk i kanë dërguar. Por, dallimi i parë mes subjekteve politike është se këto tjerat gjithnjë i besojnë Gjykatës Kushtetuese. Ndërsa, Lëvizja Vetëvendosje nuk i beson asnjëherë kur vendimet e saj nuk ia përmbushin interesin politik.

Dallim i dytë mund të jetë që Lëvizja Vetëvendosje p.sh. nuk ka juristë për përgatitjen e lëndëve, por vetëm filozofë!

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë