Loading…

Bëhuni gati, ky mot ju pret ditëve në vazhdim |TABELA

  • 06/03/2019 | 18:31

Bëhuni gati, ky mot ju pret ditëve në vazhdim |TABELA

Deri në fundjavë, në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i ngrohtë, me vranësira dhe diell, transmeton Gazeta Metro.


Temperaturat minimale do të luhaten nga 4C deri në 6C, e maksimalet nga 14C deri në 19C, e në Dukagjin mund të arrijnë edhe deri në 20C.

Parashikimi i detajuar:

7.03 – Më ngrohtë, kryesisht me vransira të nivelit të lartë dhe intervale të gjata me diell.

8.03 – Ngrohtë, kryesisht me vransira dhe intervale me diell.

9.03-10.03 – Në fundjavë ngrohtë, me vransira dhe intervale më të gjata me diell ditën e diel.

11.03 – Vransirat do të shtohen, e pasdite dhe në mbrëmje mundësi për reshje shiu.

Do të fryj erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi 4-11m/s. Ndersa, shtypja atmosferike do të mbetet lartë mbi vlera normale./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë