Loading…

BE’ja pezullon bashkimin e Fiat dhe Peugeot

  • 22/07/2020 | 19:19

BE’ja pezullon bashkimin e Fiat dhe Peugeot

Rregullatorët e konkurrencës kanë suspenduar hetimin e tyre ndaj propozimit të bashkimit mes kompanive Fiat Chrysler dhe Peugeot në pritje të të dhënave të kërkuara që prodhuesit e automjeteve duhet t’i dorëzojnë, transmeton Gazeta Metro.


“Kjo procedurë e hetimit të bashkimit aktivizohet nëse palët dështojnë të dorëzojnë, në kohë të rregullt, një informacion shumë të rëndësishëm që Komisioni ka kërkuar nga ta” ka njoftuar Komisioni Europian të mërkurën.

“Në kohën që informacioni i munguar dorëzohet nga palët, ora rinis dhe afati i vendimit të komisionit përshtatet sipas rrethanave” tha rregullatori i konkurrencës së BE’së.

Dy kompanitë kanë njoftuar se kërkesa e BE’së për dokumentacion tani më po përpunohej, por përmbushja e saj është ndërlikuar për shkak të faktorëve të ndikuar nga emergjenca e Covid-19.

Në një deklaratë të përbashkët të dy kompanitë njoftuan se ajo “do të transmetohej së shpejti”.

Afati përfundimtar për vendimin e BE’së ishte 13 nëntori./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë