Loading…

Bëjeni këtë masazh në abdomen dhe asnjëherë më nuk do të keni probleme me kapsllëkun

  • 14/05/2022 | 14:04

Bëjeni këtë masazh në abdomen dhe asnjëherë më nuk do të keni probleme me kapsllëkun

Ky lloj i masazhit është i bazuar në mjekësinë kineze ku parasheh prekjen e stomakut vetëm me duar – për dy minuta në ditë.


Kryerja e këtij masazhi e pastron dhe detoksikon organizmin, duke ndihmuar në përshpejtimin e metabolizmit, përmirësimin e sistemit të tretjes si dhe dhimbjeve që i shkakton kapsllëku.

Para se të filloni, keni parasysh se nuk duhet ta bëni këtë masazh në këto rrethana:

– Menjëherë pasi të keni ngrënë ushqim

– Nëse jeni shtatzënë

– Nëse keni gurë në fshikëz apo veshkë

– Nëse vuani nga shtypja e lartë e gjakut

– Nëse keni ulcerë në zorrë apo stomak

– Nëse keni gjakderdhje në stomak apo mushkëri

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë