Loading…

Bekim Haxhiu: Albin Kurti të tregon njerëzve pse ke qenë në Binqë, me kë u takove dhe pse

  • 18/02/2020 | 23:49

Bekim Haxhiu: Albin Kurti të tregon njerëzve pse ke qenë në Binqë, me kë u takove dhe pse

Bekim Haxhiu, deputet i PDK’së sonte në DPD i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti që të mbajë premtimet e dhëna gjatë fushatës.

Tutje Haxhiu ka përmendur një vizitë të çuditshme të Kurtit në fshatin Binqë në vitin 2004, ku i thotë që të arsyetohet tash para qytetarëve se me kë është takuar atje.

‘’Tregoju njerëzve pse ke qenë në Binqë. U ndalu duke shku në fshatin Binq, është edhe raporti i policisë. Me kë u taku dhe pse u taku. Sepse aty fillon radikalizimi i Kurtit dhe VV’së’’, tha Haxhiu, transmeton Periskopi.

‘’Unë kam kërku prej tij sqarimet dhe është e tij nëse do me sqaru apo jo’’.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë