Loading…

Bekim Haxhiu: Drenica është ngritur në këmbë për fitoren e PDK’së

  • 27/01/2021 | 23:30

Bekim Haxhiu: Drenica është ngritur në këmbë për fitoren e PDK’së

Kandidati për deputet nga PDK, Bekim Haxhiu sot ka qëndruar në Drenicë ku ka marrë përkrahje nga simpatizantët e kësaj partie atje, transmeton Gazeta Metro.


Haxhiu tha se ka qenë në fshatrat Qirez dhe Klinë e Poshtme, ku programi për rimëkëmbje i PDK’së ka marrë një mbështetje të fuqishme nga qytetarët.

Ai tha se një votë me shumë për PDK-në është një hap para për Kosovën, është liri për çlirimtarët.

Postimi i plotë nga Haxhiu:

Sot në fshatrat Qirez dhe Klinë e Poshtme, programi i PDK-së i rimëkëmbjes mori mbështetje të fuqishme nga qytetarët.

Drenica është ngritur në këmbë për fitorën e PDK-së, për rimëkëmbjen ekonomike e politike, ngase në rrethanat e krijuara ne nuk jemi në garë me partitë politike në Kosovë, por PDK-ja si trashëgimtare e luftës çlirimtare është në betejë me Serbinë. Kjo për faktin se udhëheqësit, themeluesit e UÇK-së dhe PDK-së, janë prapa grilave në Hagë.

Një votë me shumë për PDK-në është një hap para për Kosovën, është liri për çlirimtarët.

Takimet ishin madhështore me praninë e madhe të rinisë, e patriotëve e qytetarëve drenicasë, ata na dhanë kurajo të vazhdojmë në ndertim dhe zhvillim të Kosovës, ne mbrojtje të gjakut të derdhur për liri.

Takim i pëzemërt me bacën Brahim, plakun e urtë e atdhetar nga Qirezi.

Në Klinë takova luftëtarin e orëve të para të UÇK-së, Haki Drenicën, i cili me shumë dashamirësi na uroi fitoren e radhës.

Faleminderit për mbështetjen

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë